Badania lekarskie w pracy

Seksuolog – pierwsze wystąpienie w jego gabinecie zazwyczaj wyraża się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że mieć katastrofalne skutki. Wiele osób narzekających na zaburzenia związane z byciem seksualnym czeka w sezonie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet wiele lat. Niestety jest to zdrowe rozwiązanie, skoro nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, obecne w dodatku może zrobić eskalację dysfunkcji. W branży seksuologii uważają się zatem wszelkie aspekty połączone z płciowością pracownika w dziedzinie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w dużym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania powiązane spośród jej akceptacją ze perspektywy środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów zakładających się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny wpływ na domową egzystencję, zatem nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na fakty związane z osobną seksualnością. Z obecnego czynnika mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem ujawnia się więc okazją do zmierzenia się z znajomymi najbardziej trudnymi problemami i wspiera ich korzystne rozwiązanie. Bez względu na ważną specjalizację danego seksuologa (czy toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba przygotować się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego obiektem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszystkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i nowych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na fakt seksu oraz dotychczasowych badań w współczesnej sprawie.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś obowiązek oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze części lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie badanie somatyczne wykonane przez lekarza z dziedziny pokrewnej (tj. ginekolog w wypadku osób bądź urolog w przypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje zarówno badanie psychologiczne, polegające na czemuś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może również zasugerować skierowanie do uprawiania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy dać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do grupie potrzeb fizjologicznych, i ich zaspokojenie jest jakimś z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.