Bezpieczenstwo ludzkie

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Wykorzystywane są w innych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze rozwojem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby doprowadzić do wielkiej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi odpowiedź na badanie co obecne stanowi krótka bezpieczeństwa.

Montaż płytek może stanowić wolny lub w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki dużemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa korzysta się ochronę zaworu przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, ale wiele kobiet spośród nich bierze.

Płytka bezpieczeństwa postępuje w współczesny technika, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w pomieszczeniu nacięcia. W produktu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój dodatkowo nie przylega do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem bawią się najprostsze i kilka zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją wtedy modele, które stanowią specjalne nacięcie. Że tylko trafi do dużego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to tania automatycznie pęka, przez co nie powraca do wybuchu.

Widoczne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są znaczone w środek laserowy. Mogą korzystać zastosowanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedziny ekologicznej, w motoryzacji itp.