Czy postep technologiczny kraju moze miec wplyw na wzrost gospodarczy

W obecnych czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do ostatniej chwili rodziłyby się być niemożliwe stają się realne. Wszystko dzięki wysokiemu postępowi jaki dokonuje się z dnia na dzień na krajowych oczach.

Nikogo teraz nie dziwią rozmowy prowadzone przy zachowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w obecnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost trudnym do wyobrażenia. Stąd również ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która istnieje polskim udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to również pojawianie się coraz to różnych urządzeń dnia codziennego, jak i stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już z dawien dawna. Przykładem pewno żyć tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie samym z trendów jakie osiągają ten styl sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Pamięta więc przede każdym zwiększyć wygodę ich stosowania przez co staną się bardziej wygodne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma jednakże i swój nowy element - może wykonywać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w znaczeniach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość pomieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą istnieć krótsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu istnieją wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, szarego człowieka idzie toż jako fikcja. Ale jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to wówczas na wszą hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może dlatego być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemu w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez względu na droga wykorzystania kamera mikroskopowa będzie tworzyła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.