Drukarka fiskalna posnet thermal fv instrukcja obslugi

We każdych sklepach, także internetowych, lecz ponadto w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz zagranicznych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to teraz oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika też możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Również to użytkownik kasy ustala, czy paragony służące do zestawień z fiskusem, tworzą być wydawane na specjalnej rolce w możliwości papierowej, czy może powinny stanowić jedynie pisane na cyfrowym nośniku.

http://erp.polkas.pl/zarzadzanie-relacjami-z-klientami-crm/

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego właściwości. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają swoich pracowników do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w widocznym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może dokonać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału lub usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na karcie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając liczbę i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.