Drukuj uslugi gastronomiczne restauracja mysliwska rozalia fryc

Zazwyczaj się o owym nie słyszy, bo wciąż, mimo rozwinięcia świata, tematy seksu i wizyt u ginekologa są widziane jako tabu. Nie zamieni to jednak faktu, iż wcześnie czy później młoda kobieta będzie potrzebowała zrobić naszą pierwszą randkę w gabinecie ginekologicznym. Wszystko jedno bądź jej zamiarem będzie krótkie badanie, czy przepisanie środka antykoncepcyjnego, pierwsza randka u ginekologa wygląda praktycznie tak toż u wszystkich osób. Natomiast jest też stresująca, wszak rozebranie się od pasa w dół przed obcą kobietą nie chodzi do miłych wrażeń. W poniższym poradniku przedstawimy, jak przygotować się do pierwszej wizyty u ginekologa a czego się po niej spodziewać.

O ile przyczyną pierwszej randki nie jest duży problem, taki jak infekcje pochwy, najlepiej na pierwszą randkę wybrać dzień pomiędzy okresem a połową cyklu, co pozwoli lekarzowi na określone zbadanie szyjki macicy i czy pobranie materiału do cytologii. Jeśli natomiast idzie o utworzenie swego ciała, to chodzi myśleć o tym, by założyć luźne, łatwe do zdjęcia ubrania. Nie odbiera wyłącznie o komfortowy dół garderoby, ale także o rozpinaną, ewentualnie prawą do ściągnięcia górę, ponieważ konieczne będzie i badanie piersi. Dość kontrowersyjnie wygląda sprawa depilacji okolic bikini. Prawda ale jest taka, że poszukiwanie będzie dodatkowe niezależnie od tego, czy postanowimy się na ogolenie okolic intymnych, lub same nie.

Jeśli natomiast chodzi o samo badanie, będzie ono wyglądało w przyszli sposób: przede wszystkim lekarz zapyta nas o pewne informacje, takie jak chwila i długość ważnego a ostatniego czasu, czy kobieta rozpoczęła już współżycie seksualne. Jeśli zgłosiliśmy się w punkcie uzyskania recepty na materiały antykoncepcyjne, lekarz będzie nas wypytywał oraz o uczucia towarzyszące nam podczas okresu (ewentualny silny ból brzucha a tym całe), obfitość krwawienia także jaki według nas byłby wystarczający sposób przyjmowania antykoncepcji. Następnie wędrujemy do właściwego badania, czyli do sławnego krzesełka, na jakim używamy pozycję półleżącą, z noga danymi w profesjonalnych strzemionach. Samo pytanie jest bezbolesne, jednak silnie zestresowane pacjentki mogą czuć pewien dyskomfort lub ból. Nie chodzi obawiać się zgłoszenia tego faktu lekarzowi.

Drogie jest, aby wraz z rozpoczęciem badań ginekologicznych, przedstawiać je często, co kilka raz do roku. Nie chodzi również zapominać o prowadzeniu kalendarza menstruacyjnego, ponieważ dane o etapie są konieczne do ważnego przeprowadzenia badania.