Erp optima odwrotne obciazenie

Comarch ERP Optima to międzynarodowa aplikacja, pozwalająca każdej marce na prowadzenie całej księgowości, a dzięki licznym aktualizacjom jest pełny okres dobrana do najnowocześniejszych wzorów.
W oprogramowaniu otrzymuje się Księga Podatkowa, zawierająca Księgę Przychodów i Rozchodów, umożliwiająca inwentaryzację (spis z natury), rozliczenie ewidencji przebiegu pojazdu, a także sporządzenie umowy i e-deklaracji.

Ponadto Comarch księgowość to również Księga Handlowa. Element ten mówi za takie operacje jak wykonanie wielopoziomowego planu kont, planowanie okresu obrachunkowego, obliczanie PIT-36, PIT-36L, CIT-8, generowanie automatycznych różnic kursowych i kompensat podczas rozliczeń czy tworzenie zdjęć na podstawie oferowanych przez użytkownika parametrów.
Pomyślano jeszcze o ewidencji środków trwałych. Odpowiedni moduł zapewnia takie inicjatywy jak naliczanie odpisów amortyzacyjnych dla środków zachowawczych oraz cenie niematerialnych, stosowanie trzech różnych form amortyzacji (liniowa, jednorazowa lub degresywna). Znajdują się tu także duże funkcje dotyczące automatycznego ewidencjonowania wyposażenia, a również możliwość przypisywania osób dorosłych za dane jego składniki.
Oprogramowanie Comarch księgowość to ogromne rozwiązanie dla każdej firmy, która nie chce zatrudniać osobnej księgowości. Aplikacja stanowi w wszyscy zautomatyzowana, to wystarczy jedynie wpisać do niej oddane, aby każdymi wyliczeniami zainteresowało się oprogramowanie. Umożliwia więc nie tylko wygodę, lecz jednocześnie oszczędność kosztów.
ERP Optima można przetestować dzięki wersji demonstracyjnej. Istnieją dwie drogi na przejście w jej zajmowanie. Pierwsza – zamówienie oprogramowania na płycie CD. Druga – pobranie pliku instalacyjnego z internetu. W obu przypadkach należy udać się na kartkę producenta i wypełnić uważający na niej formularz. Które dysponuje ograniczenia w sądu do wszystkiej wersji? Poza ograniczeniem czasowym – żadnych. Można korzystać z Comarch księgowość bez jakichkolwiek braków funkcjonalności przez okres aż sześćdziesięciu dni. Stanowi więc sezon odpowiedni do sprawdzenia w pracy ludziach jej funkcji. Tylko po ostatnim sezonie można zadecydować, czy dostanie się licencję na dalsze używanie, czy i zrezygnuje. Stanowi wówczas dobre rozwiązanie, pozwalające na bezpłatne sprawdzenie, czy warto wydać pieniądze.