Hcg poczatek ciazy

Osoby starające się o wejście w ciążę, w końcu potwierdzenia efektywności starań najpierw przyjmują się na swój test ciążowy. Gdy jednak wiadomo, wynik tego testu że się mylić, nie tylko z powodu uszkodzenia testu, lecz jeszcze przez zbyt wczesne jego zbudowanie przez zniecierpliwione kobiety. W planu potwierdzenia ciąży określają się zatem na poszukiwanie beta HCG. Czym jest tenże test? Kiedy go {wykonać?|zrobić?|przygotować?|stworzyć?|spełnić?|spowodować?|sprawić?|dokonać?|zrealizować?} A gdy podawać wyniki?

HCG (którego pełna nazwa brzmi gonadotropina kosmówkowa) to hormon, którego pracowanie w układzie ślubne jest uwarunkowane kontrolowaniem funkcjonowania pewnych narządów. Kontroli tego hormonu przypada pewien bardzo istotny proces – kontrolowanie wczesnych czasów ciąży. Zaczynając od początku: zarodek, który jajowodem wchodzi do jamy macicy, wykonywa się z węzła zarodkowego i obejmującej go powierzchni komórek, nazywanych trofoblastem. A to rzeczywiście w terenie trofoblastu podejmuje się produkcja HTC, który to przez krążenie, dochodzi do jajowodu, aby stymulować nowopowstałe ciało żółte do prac progesteronu.

Ponieważ wraz z przebiegiem ciąży powiększa się zapotrzebowanie na progesteron (hormon tworzony przez ciałko żółte i łożysko w stanie ciąży), organizm kobiety produkuje również więcej HCG. Stężenie tego hormonu będzie zatem wykrywalne na 48 godzin po zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej, a więc około 8 dnia po owulacji. Statystycznie cechuje się, że obecnie wynik powyżej 1 mIU/ml oznacza ciążę, jednak z początków możliwego tak zwanego mikroporonienia lekarz stwierdza ciążę tylko w momencie osiągnięcia stężenia 5 mIU/ml. W wypadku, kiedy zaobserwowany zostanie nieprawidłowy przyrost HCG, lekarzowi umieszczać się będzie podejrzenie poronienia lub ciąży pozamacicznej.

Widocznym jest, że badanie beta HCG należy wykonywać, żeby posiadać gwarancja właściwego rozwoju zarodka, wiedzieć, czy nie ma prawdopodobieństwa poronienia, a i czy ciąża wykonywać się w sposób właściwy, nie zaś, iż na przykład dołączyło do powstania ciąży pozamacicznej. Dodatkowo ale warto pamiętać o tym, iż stężenie HCG jest szybciej wykrywalne w naturze niż w moczu, dlatego zniecierpliwione przyszłe matki mogą zdecydować się na tego gatunku badanie, które niezwłocznie po tygodniu od czasu potencjalnego pokrycia są w stanie znaleźć ciążę (domowy test ciążowy jest w powstanie to zrobić po dwóch tygodniach).