In vitro a sztuczne zaplodnienie

Chęć założenia rodziny często zbiera się nie właśnie z podjęciem opinii o małżeństwie, jednak także z myślą mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z pozostałych przyczyn okazuje się to złe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Może zatem być np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, okazuje się, że specjalisty nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności oraz tym jednym wdrożyć dobrych metod jej leczenia. Kiedy różne formy zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które kończy się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród tego standardu rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technika ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, tylko dla wielu par muszących mieć potomstwo jest prawdziwym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że określając się na taką formę należy ustalić albo będziemy używać z nasienia swojego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę doskonałą możliwość. Pierwsza randka u lekarze związana jest ze określoną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zarządza jej szereg nowych badań. I klient pragnie mieć zbadane nasienie, gra tym sprawia skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często składają się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie rozgrywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika nasuwa się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.