Jakie mam korzysci wynikajace z kasy fiskalnej

Kasa fiskalna jest obowiązkowym elementem, który musimy nabyć otwierając działalność gospodarczą, o ile mamy zamiar w jej ramach prowadzić jakąkolwiek sprzedaż. Co powoduje, że warto się w nią zaopatrzyć?

Do najważniejszych korzyści z posiadania kasy fiskalnej novitus bono zalicza się przede wszystkim przejrzystość w archiwizowaniu i prowadzeniu niezbędnych rozliczeń z urzędem skarbowym. Rejestrując sprzedaż z jej użyciem mamy do wyboru dwie możliwości: jedną z nich jest zapisywanie kopii wydanych paragonów na osobnej rolce, możemy też kupić bardziej zaawansowany sprzęt, który wszelkie niezbędne fiskusowi informacje zapisze w swojej pamięci.

O ile większość przedsiębiorców pogodziła się już z koniecznością archiwizacji setek rolek – urząd musi mieć dostęp do danych do pięciu lat wstecz, a więc należy zadbać o porządek w naszej kolekcji – jeżeli dopiero otwieramy firmę, warto jest rozważyć tę drugą możliwość: na pewno oszczędzi to nam nerwów i kłopotów w razie zaginięcia któregoś z elementów dokumentacji.

To oczywiście nie wszystko. Możliwość wydawania paragonów przyniesie nam na pewno wielu potencjalnych klientów i to są dopiero prawdziwe korzyści z posiadania kasy fiskalnej! Kupując towar i otrzymując dowód zakupu konsument jest pewny, że respektowane są jego prawa – w przypadku ewentualnej niezgodności towaru z umową może on w końcu otrzymać zwrot gotówki lub inne usługi, przewidziane na przykład w umowie gwarancyjnej. Jest on również pewien, że jest w stanie udowodnić dokładną datę i czas zakupu danego dobra. Co za tym idzie, chętniej zakupi on ten sam produkt tam, gdzie dostanie dowód zakupu, nawet, jeśli będzie musiał zapłacić za niego trochę więcej.
Także dla potencjalnego przedsiębiorcy zakup tego urządzenia niesie za sobą jedną co najmniej jedną niezaprzeczalną zaletę. Korzyści z posiadania kasy fiskalnej najlepiej widać wtedy, kiedy należy mieć ścisłą kontrolę nad ilością sprzedawanych produktów. Sprzęt ten umożliwia nam przejrzysty wgląd w stan magazynowy, bez przeliczania pojedynczych sztuk.
To oczywiście jeszcze nie wszystko. Korzyści z posiadania kasy fiskalnej można by mnożyć. Najważniejsze jest to, że przedsiębiorca decydując się na jej używanie ułatwia życie nie tylko sobie, ale i również innym organom i osobom mającym później w różny sposób styczność z jego firmą.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl