Kasa fiskalna udogodnienie czy zbedny obowiazek

Posiadanie kasy fiskalnej w sklepie czy punkcie usługowym to obowiązek. Każdy przedsiębiorca musi rejestrować przychód, a klientom wydawać potwierdzenie sprzedaży, czyli dobrze znany paragon. Prawo prawem, jednak – mówiąc wprost – kasa to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy. W końcu to dzięki temu urządzeniu może dokładnie i szybko ewidencjonować obrót. O czym musisz pamiętać, decydując się na zakup kasy?

https://berndson.pl/szkolenia-poznanSzkolenia Poznań | Szkolenia otwarte BERNDSON ♚ PREMIUM

Przede wszystkim nie zapomnij zarejestrować swojej kasy. To proces czasochłonny, ale formalności nie powinny przysporzyć problemów. Trzeba wybrać się do Urzędu Skarbowego i wypełnić dwuczęściowy formularz. Do tego dochodzi jeszcze fiskalizacja urządzenia, której dokonuje pracownik serwisu. Informacje na temat całego procesu z pewnością uzyskasz w dowolnym Urzędzie Skarbowym oraz na rządowych stronach internetowych.

Sam zakup kasy fiskalnej to poważny wydatek. Najprostsze modele można dostać już za kilkaset złotych. Te bardziej rozbudowane i nowoczesne kosztują co najmniej kilka tysięcy. W tym miejscu warto wspomnieć, że przedsiębiorca – rozpoczynający ewidencję na kasie – może starać się o ulgę z tytułu jej zakupu. Przepisy określają, że to maksymalnie 90 procent całej kwoty, jednak nie więcej niż 700 złotych. Z pewnością taka pomoc od państwa przyda się właścicielowi rozpoczynającemu działalność.

Korzystając z kasy fiskalnej, niezależnie od miejsca, musimy pamiętać o raportach fiskalnych. To nic innego jak podsumowanie i ewidencja obrotu, z wyszczególnieniem podatków. Raporty (dobowe i miesięczne) dla każdego przedsiębiorcy są obowiązkowe. W przypadku kontroli skarbowej przedsiębiorca musi je okazać na żądanie kontrolerów.

Kolejną, niemniej ważną kwestią (aczkolwiek przyprawiającą właścicieli o zawrót głowy) jest okresowy przegląd kasy fiskalnej. Polskie prawo jasno określa kiedy muszą być one wykonywane. Terminu przeglądu warto przestrzegać. Ominięcie tej formalności to wykroczenie skarbowe, za które właściciel sklepu może słono zapłacić. Przegląd kasy fiskalnej cena kraków zależy od liczby kas, oraz miejsca dokonywania przeglądu. Zazwyczaj cena oscyluje w okolicach 200 złotych.

Posiadając kasę fiskalną warto zadbać, by nasz model był niezawodny. W końcu to będzie urządzenie eksploatowane przez cały dzień. Starajmy się wybierać nieawaryjne modele. Pamiętajmy, że zepsuta kasa oznacza jedno: nie możemy sprzedawać. To z kolei powoduje, że z każdą minutą nasza działalność gospodarcza traci pieniądze!


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl