Komputeryzacja znaczenie slowa

Często możemy zobaczyć w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w struktur nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej wdraża się w szybkich marketach i sklepach należących do budowie sklepów.

Istnieje w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i dokonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj a ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdyby mamy do budowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji gdy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na jakimś konkretnym produkcie. W sytuacji gdyby tego gatunku jest trochę, nie jest przy tym dużo pracy, i szybko jest upilnować wszelkie zmiany w kraju ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi brać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i obracania jej przy każdej transakcji, ma doskonały wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt dużo funkcji, natomiast jest niedrogi w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.