Kozuchowska i in vitro

Zapłodnienie in vitro polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety. Z usuwania in vitro mogą zyskać pary, jakie są małżeństwem lub mieszkają w układach nieformalnych.
Wskazaniem do in vitro są:
1.) obniżone parametry nasienia (niezależnie z podstawy),
2.) niemożność wywołania owulacji,
3.) niedrożność jajowodów,
4.) endometrioza,
5.) niepowodzenia przy użyciu odmiennych metod wspomaganego rozrodu,
6.) niemożność określenia przyczyn niepłodności.
Jedna z najdelikatniejszych w Polsce klinik niepłodności jest klinika In vitro Kraków.
Przebieg leczenia podzielony istnieje na kilka ciągów.
Pierwsza wizyta jest konieczna dla obojga partnerów, należy zrobić całą dokumentacje medyczną leczenia niepłodności. Na takiej wizycie wykonywana jest ankieta medyczna i także badanie kobiety. Mężczyzna dostaje skierowanie na pytania szczegółowe.
Na nowych wizytach lekarz, na platformie wyników badań, wybiera technikę zapłodnienia in vitro. Jeśli wymaga tego forma zleca kolejne szczegółowe przebiegania.
W dalszej części osoba musi poznać stymulacje hormonalną. Celem tego stanowi zwiększenie ilości dojrzałych komórek jajowych. Lekarz zleca USG i sprawdzania, na bazie tych wyników określa datę pobrania komórek jajowych do zapłodnienia In vitro.
W właściwym terminie pacjentka komunikuje się do kliniki na zabieg. Żyje on około 15 minut w znieczuleniu. I partner przedstawia się też do klinki w charakterze oddania nasienia w bardzo przygotowanym wnętrzu w klinice.
W laboratorium sześć spośród wszystkich pobranych komórek jajowych koncentruje się z plemnikami. W współczesny oto sposób powstają zarodki.
Zapłodnione komórki jajowe zostają położone w inkubatorze, gdzie mają dobre warunki, żebym się prowadzić.
Do zapłodnienia ciągnie się 1 lub 2 zarodki i umieszcza się je do jamy macicy, żeby mogły tam się zagnieździć.
Pacjentka po zapłodnieniu musi iść spokojny sposób życia. Polecana istnieje dodatkowo wstrzemięźliwość seksualna do momentu wykonania testów ciążowych. Po 12 dniach pacjentka zgłasza się do klinki w projektu badań określających stężenie poziomu HCG, który potwierdza ciążę.