Krajalnica to doskonaly pomocnik w kuchni

Uwielbiam gotować, ale irytuje mnie, rozdrabnianie warzyw. Najbardziej nie lubię kroić cebuli, zawsze wtedy płaczę. Byłem przekonany, że nie ma skutecznego sposobu na ułatwienie sobie tej przykrej czynności. Na szczęście się myliłem. Jak się okazało na rynku są dostępne doskonałe maga krajalnice, które nie tylko sprawdzają się przy przygotowywaniu warzyw, ale również innych produktów spożywczych, jak wędliny, sery czy nawet mięso.


Co to jest krajalnica?
Krajalnice są urządzeniami wielofunkcyjnymi, które doskonale siekają przeróżne produkty spożywcze. Jeśli mamy problem z pokrojeniem chleba, mięsa, szynki czy nawet sera w równe plastry za pomocą tylko noża idealnie krajalnica wykona za nas to zadanie.
Tak wiele możliwości kryje się w tym urządzeniu. Jest ona głównie wykorzystywana w przemyśle gastronomicznym, ale również w sklepach spożywczych czy masarniach. Coraz częściej gospodynie domowe decydują się również na zakup tego jakże przydatnego sprzętu.

Z czego składa się krajalnica?
Krajalnica została wykonana z materiałów nierdzewnych, zapewniających utrzymanie najwyższych standardów czystości. Maga krajalnica posiada specjalne uchwyt za pomocą, którego ustala się grubość krojenia lub siekania.  Krojenie odbywa się grawitacyjnie, bez potrzeby dociskania żywności.

Funkcje krajalnicy
Krajalnica ma wiele zastosowań i może przydać się podczas przygotowywania wielu potraw. Można ją wykorzystać między innymi do krojenia:
–  sera
– wędlin
– mięsa
– a nawet warzyw czy owoców.

Siekacz krajalnicy wykonany jest z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej oraz akrylu. Bardzo ważne jest by wybierać krajalnicę, której nożyki zabezpieczone są plastikową osłonką. Jest niezwykle istotne, ponieważ nożyki krajalnicy są niezwykle ostre.
Odkąd posiadam krajalnice siekanie cebuli nie sprawia mi żadnego problemu. Można powiedzieć, że dzięki temu urządzeniu od nowa odkrywam uroki gotowania. Teraz przygotowuje potrawy, których jeszcze do niedawna starałem się unikać. Wykorzystuje krajalnice do rozdrabniania wielu produktów spożywczych. Zdecydowanie dla każdego kto ceni sobie komfort i swój czas.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl