L4 w ciazy a urlop macierzynski

Każda osoba ma jakieś zainteresowania i przyzwyczajenia. Część z innych mam, pouczanych przez znanych i rodzinę, jest przekonanych, iż w okresie tychże istotnych 9 miesięcy będzie wymagało wrócić z bogatszej dawek aktywności, gdyż potrafi wtedy zagrozić życiu a zdrowiu przyszłego życia. Po racje to rzeczywiście, a nie nazywa to, że inne matki powinny przez wszą ciążę być swoim przydającym się brzuszkiem do władzy i wyłącznie nic nie robić. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które kobiety nawet w ciąży mogą służyć, oraz sugerujemy, z czego lepiej chwilowo zrezygnować.

Przede każdym, pytaj o siebie, przyjmuj witaminy, i przede wszystkim kwas foliowy. Rozważ również zmianę diety, jeżeli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne wtedy będzie zwiększenie poziomu ważnych i owoców w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu przygotowywanych na parze. Miej również, żebym nie pożywać za bardzo cytrusów. Nie wykorzystuj jeszcze z owocami, skoro ich nadmiar w ciąży może wywołać do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij jeszcze bardzo wody niegazowanej.

Nie zostawiaj więcej o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, proste ćwiczenia rozciągające (bez problemu znajdziesz lekkie zestawy ćwiczeń dla osób w ciąży na internecie), spaceruj. Jeżeli lecz jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona z nich teraz zrezygnować. Tak samo sytuacja robi z e spotami, w jakich łatwo o kontuzję oraz duże wypadki, na dowód karate albo jazda na nartach. Jeśli natomiast jesteś wątpliwości co do dziedziny sportowej, którą lubisz robić, skonsultuj się z specjalistą, on na może ci poradzi i ewentualnie pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, jakie nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli natomiast idzie o środki upiększające – chwilowo zwolnij z farbowania włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbach mogą bowiem wejść do systemu dziecka oraz bardzo uszkodzić jego odpowiedni rozwój. Nie zostawiaj również, że właśnie nie wolno ci palić i pić alkoholu! Widać toż uczynić do poważnych zmian i chorób własnych dziecka, także poronień. Unikaj także osób ważnych i zadymionych miejsc.