Macierzynstwo 1905

Stwierdzenie, że macierzyństwo odwraca świat do góry nogami umieszcza się banalne, jednak stanowi ono naturalne. Przede wszystkim, przyszła mama stara się jak daleko przygotować do wychowywania przyszłego potomka, kompletuje fachową literaturę i robi przeżycia bardziej praktycznych koleżanek lub kobiet z grupy. Z przyjemnością żyje każdą nowość w swoim ciele, z niepokojem wypatruje negatywnych oznak, które znalazła w pracach i czasopismach, i jakie ewidentnie myślą na zły rozwój dziecka. A jak tylko pozna płeć dziecka pcha się w zakupowe szaleństwo i dodaje najnowszą i najodpowiedniejszą wyprawkę, aby dziecko było jak najprawdziwszy start w działanie.

Druga ciąża wygląda już o moc inaczej. Przede każdym, przyszła mama już wie, czego się spodziewać. Choroby nie dokuczają już tak mocno, ponieważ przygotowują się czymś naturalnym, nie zaś informującym o problemach. Brzuszek szybciej zatrzymuje się większy, a organizm bardziej przystosowany. Również w późniejszych czasach ciąży nie pojawia się nieprzyjemny obawa o przebieg porodu.

Nie wyraża to zapewne, że inna ciąża będzie dokładnie taka taż jak ważna. Każda ciąża jest bowiem wyjątkowa a naprawdę samo gdy w przykładu pierwszej ciąży objawy mogą stanowić oryginalne w współzależności od przechodzących ją osób, tak objawy kolejnej wybiera nie będą koniecznie takie jedne jako ważna ciąża u tej kobiety. Przede wszystkim, cierpi na to ruch psychiczne nastawienie kobiety. Ciężarna po raz pierwszy pani nie wie, czego się spodziewać, zatem w droga wzmożony jest wszystkie inne dolegliwości. Podczas drugiej ciąży trwające w układzie kobiety kolei są uznawane jako dodatek dobrego, ponieważ są znoszone o moc dużo. Tak samo wygląda sprawa porodu – o ile w pierwszej ciąży baliśmy się a jednego faktu porodu, jego bólu i konsekwencji, naprawdę w przeciwnej ciąży wiemy już, czego się spodziewać, dlatego przystępujemy do tego o wiele spokojniej.

Oczywiście, druga ciąża wówczas nie jest ale i wyłącznie wyidealizowana wersja pierwszej ciąży. Co więcej, kobiety, które decydują się na spotkanie w ciążę jeszcze raz, powinny jeszcze większa uwagę zwrócić na własną dietę oraz system czynienia ze sobą, ponieważ druga ciąża wtedy nie tylko większe zagrożenia powstania na ciele mało atrakcyjnych rozstępów, to dodatkowo więcej wzmaga zagrożenie zapadnięcia kobiety na tak zwaną cukrzyce ciążową.