Orzezwiajacy peeling do twarzy ziaja

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub same kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na świeże napoje tego typu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze warto zapoznać się sprawiać je temuż. Jest owo nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale same lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowy
Koktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest lekki, ważny i zdrowy – ale każdy gęsty koktajl można stosować jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowy
Innym częstym sposobem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na wszystkim stoisku. Skutecznym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów – ta jedyna kompozycja będzie dobrym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne – mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owoców
Oczywiście pogląd na koktajl i finalne produkty to ponad nie wszystko. Powinien być podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest wiele takich owoców oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej spełni swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie ale do deserów owocowych, ale także na model do przyrządzania mrożonej kawy.