Pakowanie prozniowe

Pakowanie próżniowe daje wielką przewagę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty włożone w obecny środek dłużej utrzymują świeżość natomiast są popularniejsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Dotyczą one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest również zgrzewane i szczelnie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek wynik w opakowaniu jest wydawany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Jest więc głównie poszukiwana forma. Po skończeniu procesu zwykle komora odbija się samoczynnie. Ten pan urządzenia pozawala na długą powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów ważni i energii zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego produktu na raz do dużo szybkich wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - ukazuję się zewnętrznym typem ssania. Zwykle stanowi ona małych rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia oraz do zabiegu jest składany jedynie koniec worka. Odsysanie więc rozgrywa się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona oraz na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o oryginalnych rozmiarach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana z tym zdrowsza suma pakowanych produktów na dobę. Dla zastosowań amatorskich lub w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w licznych sklepach czy domach produkcyjnych doskonalszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania dodatkowo w znaczniejszym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Własnym targu jest dużo producentów pakowarek. Tepro to instytucja produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbytu już 50 lat!