Pojemnik 50l

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od gatunku i charakteru potrafią stanowić przeznaczone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie żyć doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza i nie potrafi stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on poruszany w celkach ze skrzydełkami poruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt działanie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym kroku realizacji, zarówno w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je realizować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.