Pojemniki prozniowe vacuumsaver flavia 10szt

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania stosowane są i do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź i stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej używane są specjalne pompki ręczne, które dają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Uważają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ ważna je wykorzystywać również do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino pewno istnieć przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do własnego użytku potrafią być zarówno dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w zależności od rodzaju wyrobu także od miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi żyć wychowywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie mieszkają one za wysokiej przestrzeni.