Pompka tlokowa intex

Pompa membranowa inaczej nazywana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między drugimi w różnych instalacjach do przetłaczania prawie wszystkiego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która sterowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy charakterystyczne
Jej stroną szczególną jest brak przecieków, dzięki dlaczego jest szeroko wykorzystywana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej wykorzystanie sprowadza się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a także przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, wydajny i finansowy transport wszelkiego typu cieczy.
Pompy, które dotyczą z zastosowaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich zadanie podejmuje się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na pewną z membran. Membrany zaś połączone są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia buduje w bliską stronę drugą która w niniejszym terminie zasysa medium. Następnie ponownie cykl powtarza się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe dostępne są w przeciwnych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem widoczne są w nowych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe również z tworzyw sztucznych. Dają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a oraz dużej gęstości. Na rynku istnieją pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.