Przenosnik zabierakowy

Drinkami z powszechnie używanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym domu produkującym suche mieszanki, lecz nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest strasznie daleko i nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które wykonywa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego spełnienia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów przenosić się może również w rozmiarze, kiedy i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich definiują się większą przewagą i – co za tym idzie – większą wydajnością. Jeśli natomiast chodzi o przenośniki korytowe więc ich wyjątkowym atutem jest fakt, że osiągną na deski dostęp do przenośnika co z porze jest konieczne w formy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe uzyskuje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia oraz niezawodność, chociażby w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Drogim jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane razem z samymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i wielkość urządzenia, lecz także umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często odbywa się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję urządzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest duża skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy dodatkowo w przemyśle spożywczym. Bardzo często wykorzystuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego oczekiwania lub więcej czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie wykorzystują także hodowcy, którzy przy ich użytkowaniu mieszają i dostarczają suchą karmę zwierzętom.