Robot kuchenny sencor stm 3621gr

Dawniej wszelkie prace domowe wykonywano głównie ręcznie. Zabierały poprzez to wiele klimatu oraz sił, które ważna by wykorzystać w oryginalny sposób. Dziś trudno wyobrazić sobie nową kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z sieci energetycznej. Ich wykorzystanie skraca czas przygotowania posiłków i uprzyjemnia proces gotowania.

 

Najczęściej spotykanym elektrycznym urządzeniem w kuchni jest mikser. Większość mikserów jest dwa rodzaje końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze dostarczają do łączenia i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, inne do mieszania potraw bogatych i ciast.

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub całej śmietany do kilku chwili, podczas gdy ręcznie było to chwili kilkanaście. Istnieje również różna część medalu: podczas ubijania śmietany należy mieć, aby nie przedobrzyć, ponieważ łatwo ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym akcesorium jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale myśli jej skorzystanie, choć bywa i stosowana do porcjowania pieczywa oraz zagranicznych artykułów o odpowiedniej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza przyjemne a o falistym brzegu, co zapewnia dopasowanie ich właściwości pracy do guście krojonego produktu. Krajalnica pozwoli nam na precyzyjne pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin kojarzony jest automatyczny posuw stolika, na którym spoczywa wędlina, co robi, że plasterkowanie mięsa dokonuje się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie posiadają tego urządzenia, choć prezentują się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na urządzeniu posiada robota kuchennego. Jest wtedy wielofunkcyjne narzędzie, które wnosi do cięcia, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele posiadają również możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny łączy się zazwyczaj z dość ciężkiej podstawy, mieszczącej napęd i program sterowania oraz dołączanej misy, w której na obrotowym wielowypuście opiera się stosowne końcówki. Urządzenia zazwyczaj nie odda się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej środowisko przed rozbryzgami.