Seksoholik zachowania

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i aktywności fizycznej, w który te potrzeby panują nad innymi, będąc o sensie życia". Wyraża się na rozmaite rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opinie na zarządzającą w zeszłych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na różne zachowania seksualne problem może być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym przedmiotem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w przeciwnych sylwetkach i formach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzrostu grypy mogą przysporzyć się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zawiera szkodliwy nacisk na nowe dziedziny bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.