Starania o ciaze jak dlugo

W okresie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i wykonały go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakiekolwiek zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich granie jest bowiem niezwykle przydatne. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w sukcesie wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle czytelne w eksploatacji i również bardzo przyjemne, dlatego należy je kojarzyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszelkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy używać po upływie czasu ważności. To gdyż jego funkcje potrafią być zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na sukces testu ciążowego nie właśnie jego dobre działanie i odczekany godzina od momentu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Może to znaczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobody należy udać się do specjalistę i wykonać specjalne badania. Jednak w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą spotkać w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.