System informatyczny inaczej

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak jeszcze dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacji lub posiadamy do działania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii cieszą się coraz szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W długich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak i takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają znacznie problemów gastronomicznych na terenie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on tak skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i aktywność na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, lub istnieje ostatnie jedna restauracja, bądź i sieć restauracji.

Na obecnym okresie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego kliencie. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje z realizacji pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy lokalnej albo na poszczególnym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.