Szkolenia a motywacja pracownikow

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z materiału rozdrobnionego, z zmiany wędzonki to mięsne przetwory stworzone z własnego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to a proces technologiczny, który liczy na oddziaływaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest ustalenie barwy oraz wytworzenie charakterystycznego mięsnego smaku i smaku. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości naszych wyrobów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu klienci mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo przechowywania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinkiem z najtańszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest stara szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka pozyskiwana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako produkt schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna mieścić się w dziale między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz może stanowić zabarwiony na biało, z poziomem śmietankowym lub różowawym. Innym w porze najbardziej modnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest świetna na całym świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic dziwnego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

Określone warunki klimatyczne w polskim kraju doprowadziły do tego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, jak w końcach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny obejmujący nie tylko mięso wieprzowe, ale też wielkie domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich praktyk były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, a jej deficyt uzupełniano różnymi typami mięs. W obecny styl utrwalił żywy do tej chwili stereotyp głoszący, iż salami tworzone jest z oślego mięsa, frankfurterki sprowadza się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.