Wentylator 407

Wszędzie tam, gdzie istnieje droga ryzyka wybuchu w produkcie wiązania się atmosfery z gazami, mgłami i parami, wznosi się wentylatory przeciwwybuchowe. Jeżeli wentylator oznaczony jest napisem explosion proof oznacza to, że jest przeciwwybuchowy. Występuje w wersji kanałowej, kołnierzowej, ściennej oraz dachowej.

Specjalne rozwiązania zastosowane przy budowie wentylatorów dodatkowo chronią przed ewentualnym tworzeniem nadmiernej temperatury lub te iskier pochodzenia elektrycznego na zewnątrz lub za obudowy. Ponadto użyto profesjonalne środki i odpowiednio dobrane do lektury silniki elektryczne. W taki podejście stworzony wentylator spełnia wszelkie normy warunków pracy dla danej strefy zagrożenia wybuchem.

Można znaleźć wentylatory przeciwwybuchowe zróżnicowane pod względem rozmiarów, wartości obrotów, poboru prądu, jakości i mocy. Pozwala to zrobić dobrego wyboru.

Jeśli szukacie profesjonalnych wentylatorów, dostosowanych do różnorodnych zadań warto skonsultować się ze profesjonalną firmą, która wykonywa w obszarze bhp. Szeroki asortyment obejmuje między innymi wentylatory kanałowe. Działaniem tych maszyn jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza z wnętrza lokalu, a następnie wymiana powietrza na „dobre”. Zwykle kojarzone są w halach produkcyjnych, warsztatach, magazynach natomiast w obcego rodzaju budynkach wymagających szybkiej i precyzyjnej wentylacji. Tylko dobrze dobrany a dobrze zamontowany wentylator kanałowy ma bowiem gwarancję najodpowiedniejszej kondycje powietrza.

Specjalna konstrukcja wentylatora idzie na dowolny przepływ powietrza w danym kierunku. Jego produkcję można przyrównać do produkcji sprężarki. Poprzez wzrost energii kinetycznej powietrza, nadaje on mu oddanej prędkości, kiedy również każe jego obieg.