Zalety przenosnej kasy fiskalnej

W Polsce przepisy mówiące o obowiązku posiadania kasy fiskalnej są coraz bardziej zaostrzane. Z roku na rok spada liczba podatników zwolnionych z tego obowiązku. Coraz więcej osób więc decyduje się na zakup takiego urządzenia, tylko, że rozróżnić można kilka rodzajów kas fiskalnych. Dzisiaj opiszę jeden z nich, a mianowicie kasy fiskalne przenośne. Podam zakres ich funkcji i przykładowych użytkowników dla których takie kasy są przeznaczone.


Kasy fiskalne przenośne charakteryzują się dużą mobilnością. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że można je nosić w torebce, teczce czy plecaku. Są stosunkowo lekkie, więc nie jest problemem przenoszenie ich z jednego miejsca w drugie. Wyglądem przypominają większy telefon komórkowy. Posiadają bardzo wytrzymałą baterię, tak więc nie ma problemu z długotrwałym korzystaniem z nich w miejscach pozbawionych prądu. Oprócz tego charakteryzują się wysoką odpornością na niekorzystne warunki otoczenia. Świetnie sobie radzą zarówno z niskimi jak i wysokimi temperaturami. Są również odporne na wilgoć. Tak wiec świetnie sprawdzają się dla osób które dużo pracują w terenie lub dla tych których powierzchnia miejsca pracy jest stosunkowo niewielka. Posiadają szybki mechanizm drukujący i dość pojemną bazę. Można do niej wprowadzać nazwy towarów i produktów. Mają również funkcję zapamiętywania paragonów w formie elektronicznej. Ich cena w porównaniu z innymi kasami jest niewielka , co jest dużym atutem. Jak widać posiadają wiele zalet, jednak nie da się ukryć , że nie nadają się do miejsc, gdzie obroty są bardzo duże. Zakres ich funkcji w porównaniu z innymi rodzajami kas jest bardzo ograniczony. Pamięć urządzenia również jest niewielka. Dlatego też nie są polecane dla osób których zakres ofert jest zróżnicowany.
Dla kogo więc są przeznaczone kasy fiskalne przenośne ? Dla osób pracujących w terenie u których zakres ofert i zróżnicowanie wystawianych paragonów jest niewielkie. Są to więc kasy dla lekarzy, którzy muszą prowadzić wizyty domowe u pacjentów, dla prawników, doradców i wszystkich osób , których praca wiąże się z mobilnością.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl