Zimne horuce napoje

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo i kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o pokazać się przygotowywać je temuż. Jest to nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale również większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najtańszych owoców na targu. Otrzymany napój jest przyjemny, smaczny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na dowolnym stoisku. Korzystnym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna kompozycja będzie jedynym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne skutki to dotychczas nie wszystko. Powinien mieć podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest sporo takich owoców oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej zaspokoi swoje przewidywania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale te na model do tworzenia mrożonej kawy.